Новини політики. 22 травня. До порядку денного засідання Верховної Ради в четвер внесено проект закону про основи державної мовної політики, заявляє член фракції Наша Україна-Народна самооборона Олесь Доній.

Фракція Партії регіонів і КПУ однозначно підтримуватимуть цей закон

Про це повідомляє Корреспондент.

“Я тримаю в руках порядок денний. У четвер встановлений для включення до порядку денного питання про закон про основи державної мовної політики (автори депутати Партії регіонів Сергій Ківалов і Вадим Колесніченко)», – повідомив Доній журналістам у вівторок.

“Якщо цей законопроект стане законом, то про українську мову в містах можна буде забути, оскільки під вивіскою лібералізму, гуманізму та демократизації… чітко стверджується ідея, що ні в університетах, ні на телебаченні, ні в містах, де є хоча б 10% людей , які вважають своєю рідною мовою російську мову, про обов’язковість мови не йдеться”, – пояснив депутат.

У свою чергу, автор законопроекту Колесніченко підкреслив, що поки мова не йде про прийняття даного закону в цілому.

“Навряд чи в четвер цей закон можна буде приймати в цілому, оскільки, згідно з регламентом, між першим і другим читанням депутати мають право вносити поправки в закон”, – пояснив він.

“Фракція Партії регіонів і КПУ однозначно підтримуватимуть цей закон”, – повідомив Колесніченко.

За його словами, в даний час ведеться робота з депутатами. “Я думаю, що знайдеться достатня кількість голосів для його прийняття в першому читанні”, – сказав Колесніченко, відзначивши, що, можливо, буде скорочено час підготовки даного законопроекту до другого читання (до 2 тижнів).

Як повідомлялося, 14 травня на погоджувальній раді парламенту голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов виступив за розгляд найближчим часом законопроекту про мови і попросив керівництво парламенту поставити його на розгляд.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.