Новини світу. 23 травня. До жовтневих виборів до парламенту Грузії в Бельгії відбудеться судовий процес проти президента Грузії Михайла Саакашвілі, який готується з ініціативи політемігранта Мераба Блададзе, члена керівництва грузинського «Руху опору».

Михайло Саакашвілі
Саакашвілі можуть оголосити «персоною нон грата»

«Бельгійські адвокати упевнені, що виграємо процес», – заявив Мераба Блададзе в середу.

«Звинувачуємо Саакашвілі в злочинах проти людства, в тому числі в розгромі акцій опозиції 7 листопада 2007 року і 26 травня 2011 року, фальсифікації виборів президента в 2008 році, розстріл молодих осіб, тортурах ув’язнених, репресії проти опозиції», – сказав він.

«Саакашвілі можуть оголосити «персоною нон грата», тоді він не зможе відвідувати штаб-квартири НАТО і Євросоюзу. Повинні показати всьому світу реальне обличчя Саакашвілі і його влади. У Грузії 93 політв’язнів, 19 з них визнані в’язнями совісті», – зазначив Мераб Блададзе.

Зазначимо, що акції вихідців з Грузії проти політики Саакашвілі проходять вже не перший рік. Так, у 2007 році Мераб Блададзе організував мітинг перед посольством США в Брюсселі. Його учасники тримали плакати «Грузія без Саакашвілі», «В НАТО повинна бути демократія» і «Росія і Грузія – друзі навіки».

«Ми маємо намір висловити протест проти політики нинішнього президента Саакашвілі і проти його підтримки Сполученими Штатами. Підтримка Вашингтоном режиму Саакашвілі – це удар по хваленій американській демократії», – пояснив політемігрант.

За матеріалами Взгляд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.