Новини економіки. 19 травня. Ціни на бензин залишаться на нинішньому рівні – 11,25-11,40 грн за літр А-95 – у зв’язку з прийняттям Верховною Радою закону про плаваючу ставку акцизного збору з нафтопродуктів.

АЗС, бензин, заправка
Ціни на бензин залишаться на теперішньому рівні

Плаваюча ставка означає, що сума середньої біржової ціни літра палива та акцизу повинна бути постійною.

Плаваюча ставка означає, що сума середньої біржової ціни літра палива та акцизу повинна бути постійною – зараз 198 євро/т. Тобто якщо пальне подорожчало – акциз зменшився, і навпаки. Як результат, коли ціни на нафту, а значить, і на бензин, зашкалять, споживач цього відчути не повинен.

Закон передбачає, що корективи внесуть при здешевленні нафти нижче 105 дол. за барель і вище 125 дол., а в інтервалі цін 105-125 дол. нічого не зміниться. Ставки будуть переглядатися за необхідності кожні 10 днів.

“Я вважаю прийнятий закон вкрай “сирим”. Ціни на нафту впали, і не виключено, що опустяться нижче 105 дол. за барель. Але автоматично зросте акциз, і ціни на паливо, в кращому разі, залишаться колишніми. Верхня планка – 125 дол. за барель – вкрай висока” – прокоментував директор консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн.

Заступник директора департаменту нафтової промисловості Міненерго Костянтин Бородін заперечує.

“Задум в тому, щоб бензин не дорожчав для споживача в період різких коливань. А в діапазоні 105-125 дол. за барель ніщо не заважає трейдерам ще знизити ціни, якщо нафта подешевшає з нинішніх 112 дол. на 6-7 дол., адже акциз залишається постійним. Експертно-аналітична група при Кабміні буде за цим слідкувати”, – сказав Бородін.

За матеріалами Дело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.