Новини авто. 29 травня. Три автомобіля Volvo з автопілотом колоною проїхали по жвавому шосе в Іспанії, повідомляє Forbes.

Машини пройшли 200 кілометрів слідом за вантажівкою з водієм

Машини пройшли 200 кілометрів слідом за вантажівкою з водієм зі швидкістю 85 кілометрів на годину.

Проект під назвою SARTRE (Safe Road Trains for the Environment; «Екологічно чисті автоколони») був вперше випробуваний в реальних дорожніх умовах.

Програма була запущена в 2009 році. У число її учасників, крім Volvo, входять фірма Ricardo і Технічний дослідний інститут Швеції (SP Technical Research Institute of Sweden).

Технологія передбачає, що головний автомобіль в колоні управляє іншими машинами за допомогою бездротового з’єднання. За задумом розробників, в реальних дорожніх умовах водії будуть «чіплятися» вантажівку або автобус, чекати активації системи, а потім повністю передавати їй управління автомобілем.

Експерти стверджують, що використання SARTRE також дозволить знизити витрату палива машин в колоні на 20 відсотків завдяки зоні повітряного розрідження, в яку потрапляють автомобілі.

Раніше компанія Google отримала дозвіл на використання автомобілів з автопілотами на дорогах загального користування в штаті Невада, США. Машини Google побудовані на базі гібридів Toyota Prius, оснащених спеціальними камерами, лазерними радарами і системами GPS.

За матеріалами motor

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.