Новини економіки. 18 травня. Акціонери ТНК-ВР розглядають різні варіанти функціонування Лисичанського нафтопереродного заводу.

ТНК-ВР готова обговорювати продаж Лисичанського НПЗ

У ТНК-ВР не виключають консервацію НПЗ, а також готові говорити і про продаж заводу, про це повідомили в прес-службі ТНК-BP. “Компанія в цілому готова говорити і про продаж Лисичанського НПЗ, але ніяких пропозицій щодо цього поки не надходило”, – підкреслили в компанії.

У той же час нагадали, що рішення щодо подальшої роботи Лисичанського НПЗ буде прийматися радою директорів ТНК-BP.

Нагадаємо, запланована на 25 травня рада директорів не відбудеться через відсутність кворуму, оскільки акціонери компанії до цих пір не затвердили двох нових незалежних учасників.

У даний час, Лисичанський НПЗ продовжує позапланові ремонтні роботи, які ведуться на ключових технологічних об’єктах, серед яких ЕЛОУ-АВТ № 2, установки каталітичного крекінгу, гідроочищення дизельних палив, каталітичного риформінгу, УПЕС та інші. Персонал заводу працює в режимі чотириденного робочого тижня, при цьому, незважаючи на зупинку НПЗ в березні 2012 року, скорочень на заводі не проводилося. На підприємстві продовжують працювати об’єкти загальнозаводського господарства, що забезпечують життєдіяльність Лисичанського НПЗ.

Нагадаємо, в березні поточного року ТНК-ВР зупинила Лисичанський НПЗ, заявивши про збитковість переробки нафти.

На думку експертів та учасників ринку, неконкурентоспроможність заводу викликана як об’єктивними, так і суб’єктивними чинниками. Серед перших – несприятлива ситуація в нафтопереробному секторі по всьому світу, викликана спекулятивної дорожнечею нафти і низькою вартістю нафтопродуктів через погану економічну ситуацію в Європі і США. У зв’язку з цим багато НПЗ за підсумками останніх років фіксують збитки, не менше 150 НПЗ після кризи були змушені закритися або перепрофілюватися в нафтобази.

В середині травня український бізнесмен Дмитро Фірташ заявив про намір придбати НПЗ і мережа АЗС, але не уточнив на які об’єкти націлився.

Директор “Консалтингової групи “А-95” припустив, що Дмитра Фірташа може цікавити контрольний пакет в нафтовому бізнесі Ігоря Єремєєва, контролюючого з партнерами другу за величиною національну мережу АЗС WOG (416 комплексів) і Херсонський НПЗ. Також він припустив, що бізнесмена може цікавити купівля Лисичанського НПЗ.

За матеріалами OilNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.