Новини України. 4 травня. Екс-прем’єр Юлія Тимошенко вже рівно два тижні відмовляється від їжі.

Тимошенко справді голодує

Про це «Сегодня» повідомив її адвокат Сергій Власенко, неофіційно це підтверджують і в Держпенітенціарній службі.

Нагадаємо, екс-прем’єр оголосила голодування на знак протесту проти того, що її нібито побили співробітники колонії під час перевезення в харківську лікарню (вони це категорично заперечують).

«Вона дійсно голодує, лише п’є воду, яку їй щодня передають родичі, – сказав Власенко. – Вона дуже сильно схудла, практично не пересувається і весь час лежить. Керівництво колонії кілька разів спілкувалося з нею щодо примусового годування, але хочу нагадати, що такі дії, згідно з європейською Конвенцією про права людини, розцінюються як тортури. Про вихід з голодування вона поки не заявляла».

Про те, що Тимошенко поки не збирається завершувати свій голодний протест, заявила вчора і її дочка Євгенія, якій дозволили провідати маму в Качанівській колонії.

Офіційно тюремники, які раніше стверджували, що Леді Ю. насправді не голодує, а як доказ наводили аргумент, мовляв, її холодильник забитий їжею, сьогодні ситуацію коментують коротко. «Тимошенко не писала заяви про голодування», – сказав спікер харківського облуправління Держпенітенціарної служби Юрій Чумак.

Однак неофіційно тюремники визнають: Юля дійсно нічого не їсть. «А заяв про початок голодування, як це годиться в таких випадках, вона і справді не писала, тому як розуміє: це дасть право годувати насильно. Але в будь-якому випадку померти їй не дамо», – повідомили наші джерела в Держпенітенціарній службі.

Сама процедура примусового годування виглядає так: в стравохід ув’язненого через роторозширювач вводять зонд, за яким невеликими порціями вливають поживну суміш. Вона складається з манки або вівсянки, молока, м’яса, тваринних жирів, яєць, цукру і аскорбінової кислоти. Як нам пояснили тюремники, рішення про початок такого годування приймають у випадку, якщо людина вже на межі виснаження, і лише після вердикту медкомісії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.