Новини здоров’я. 20 травня. Стрес – стан збудження, яке відбивається на багатьох функціях людського організму.

Стрес на роботі
Як позитивні, так і негативні події в житті можуть викликати стрес

Хоча стрес прийнято вважати руйнівним для здоров’я, насправді небезпечним може бути або занадто багато, або занадто мало стресу.

Як позитивні, так і негативні події в житті можуть викликати стрес. Під час стресу у нас підвищується рівень адреналіну, відчуття загострюються, мозок працює швидше, ефективність мислення збільшується, а серце б’ється частіше. Іншими словами, організм приходить у стан бойової готовності, як це відбувається в разі небезпеки для життя. У ситуаціях, де нашому житті нічого не загрожує, така реакція є невиправданою і надмірною.

Про проблему нестачі стресу говорять менше, ніж про його надлишок, оскільки більшість людей скаржаться саме на останнє. Однак якщо наш організм працює занадто довго без різкої реакції і подальшої стимуляції, він втрачає здатність діяти ефективно, коли настає така необхідність. Також, трохи стресу загострює пам’ять і покращує роботу імунної системи.

Хоча ми не можемо контролювати явища, що викликають у нас стрес, ми в стані навчитися справлятися зі своїми емоціями і реакцією них. Дуже багато чого залежить від нашого сприйняття: якщо для вас запізнення на автобус є кінцем світу – то й організм відреагує на цю подію відповідним чином.

Експерти радять ставитися до подібних речей, як до дрібних неприємностей, не приймаючи їх занадто близько до серця.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.