Новини світу. 5 травня. США запустили на орбіту військовий супутник зв’язку нового покоління AEHF.

США запустили військовий супутник зв'язку нового покоління (фото ВВС США з сайту en.wikipedia.org)

Ракета-носій Atlas 5 із супутником на борту стартувала з космодрому на мисі Канаверал 4 травня.

Запущений супутник стане другим в угрупованні AEHF. Планується, що після завершення формування супутникового угруповання AEHF, в нього будуть входити чотири таких космічних апарата. Вартість кожного супутника AEHF перевищує мільярд доларів. Термін його служби – 14 років.

Перший супутник AEHF, розробкою якого займалася корпорація Lockheed Martin, був запущений в космос 14 серпня 2010 року. Однак через технічні неполадки вивести його на робочу орбіту вдалося лише через 14 місяців після запуску. Міноборони США супутник AEHF-1 був переданий лише в кінці квітня 2012 року.

Планується, що супутники AEHF замінять орбітальну угруповання МІЛСТАР. Вони будуть сумісні із старими супутниками і наземними терміналами зв’язку, що дозволить здійснити плавний перехід на нові технології. Застосування вкрай високих частот дозволяє супутникам AEHF в порівнянні з МІЛСТАР в шість разів підвищити швидкість передачі даних і в десять разів збільшити обсягів трафіку. Крім того, системи AEHF більш стійкі до радіоелектронним перешкод і забезпечують підвищений захист секретної інформації.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.