Новини світу. 18 травня. Американські сенатори-демократи Чарльз Шумер і Боб Кейсі запропонували прийняти законопроект, який запровадить податок на тих американців, які відмовляються від громадянства задля ухилення від податків.

Одного із засновників Facebook хочуть покарати за відмову від американського громадянства

Про це повідомляється на сайті сенатора Шумера.

Законопроект був запропонований після того, як стало відомо про відмову від американського громадянства одного із засновників соціальної мережі Facebook Едуардо Саверіна. У коментарі, розміщеному на сайті сенатора Шумера, стверджується, що Саверін прийняв таке рішення саме для втечі від податків.

“Коли бачиш, що хтось продає країну, яка прийняла його, забезпечила безпеку, дала освіту і допомогла стати мільярдером, це викликає лють”, – заявив Шумер.

Відповідно до законопроекту, запропонованим сенаторами, в разі відмови від громадянства заради ухилення від податків американець повинен буде виплачувати 30-процентний податок на збільшення ринкової вартості капіталу зі своїх майбутніх інвестицій. Причому це правило планується розповсюдити на всіх, хто відмовився від громадянства за останні десять років, проте податок треба буде сплачувати лише з доходів, отриманих в США після затвердження закону. Цим людям, крім того, назавжди заборонять повертатися в країну.

Саверін відмовився від американського громадянства ще у вересні 2011 року, проте відомо про це стало тільки в травні 2012 року після появи його імені у відповідному офіційному списку. Підприємець вирішив офіційно стати жителем Сінгапуру. Представник Саверіна пояснив це рішення тим, що підприємець робив інвестиції, серед інших, і в азіатські компанії. Проте в пресі зазначалося, що рішення Саверіна дозволить знизити обсяг податків, які він повинен буде виплачувати – 18 травня відбудеться первинне розміщення акцій Facebook, а Саверін володіє приблизно чотирма-п’ятьма відсотками компанії. У Сінгапурі не існує податку на збільшення ринкової вартості капіталу, який в цьому випадку потрібно було б виплатити громадянинові США.

Представник Саверіна заявив Fox News, що рішення підприємця переселитися до Сінгапуру ніяк не пов’язано з податками. Пізніше сам Саверін в спеціальній заяві нагадав, що в будь-якому випадку виплатить уряду США так званий “податок на вихід” – його платять заможні люди, які відмовляються від американського громадянства.

Саверін, що народився в Бразилії, переїхав в США в 1992 році. Громадянином США він був з 1998 року.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.