Новини світу. 13 травня. Один з співзасновників найбільшої в світі соціальної мережі Facebook Едуардо Саверін відмовився від громадянства США і став громадянином Сінгапуру – імовірно, щоб уникнути податку на приріст капітальної вартості, необхідність сплати якого може виникнути після публічного розміщення акцій Facebook.

Співзасновник Facebook Едуардо Саверін став громадянином Сінгапуру

За прогнозами аналітиків, Facebook може залучити до 10,6 мільярда доларів в ході IPO, а прогнозна вартість активів соціальної мережі сягає 96 мільярдів доларів.

Саверін володіє близько 5% акцій компанії, і вдале розміщення може обтяжити співзасновника Facebook необхідністю сплати податку, ставка якого для заможних громадян США становить близько 15%. У Сінгапурі такого податку немає.

Представник Саверіна залишив питання про причини зміни громадянства співзасновника Facebook без відповіді.

Едуардо Саверін народився в Бразилії, але ріс і вчився в США. У Гарварді, де він здобував вищу освіту, він познайомився з Марком Цукербергом і став одним з співзасновників Facebook. Вважається, що саме Саверін надав початкові інвестиції, необхідні для створення соціальної мережі, однак згодом він перестав брати активну участь у розвитку компанії. Тим не менш, за даними сайту Forbes, йому належало близько 30% акцій компанії. У 2005 році, після низки формальних операцій з компанією, Цукербергу разом з його найближчими партнерами – Шоном Паркером і Пітером Тілем вдалося знизити частку Саверіна, за деякими даними, до сотих відсотка. Однак у 2009 році сторони через суд домовилися про те, що у Саверіна є право на 5% акцій Facebook.

Facebook – найбільша у світі соціальна мережа. За офіційними даними, в ній зареєстровано близько 900 мільйонів користувачів. Публічне розміщення акцій інтернет-компанії обіцяє стати найбільшою подією року в інтернет-індустрії. Точна дата початку торгів поки не анонсована, проте за неофіційними даними, торги можуть початися 18 травня.

За матеріалами РИА-НОВОСТИ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.