Новини здоров’я. 31 травня. Щорічно 31 травня відзначають Всесвітній день без тютюну.

Сьогодні Всесвітній день без тютюну

День відмови від тютюну був проголошений в 1988 році Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) на 42 сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я. Всесвітній день без тютюну входить в систему всесвітніх і міжнародних днів ООН.

Крім того, щорічно в третій четвер листопада відзначається День відмови від куріння, що був встановлений Американським онкологічним товариством в 1977 році.

За даними Всесвітньої Організації Охорони здоров’я, на сьогоднішній день 1 мільярд 300 мільйонів чоловік на планеті перебувають в залежності від тютюну.

Згідно зі статистикою, найбільша кількість курців зосереджена в країнах Східної Європи, Північної Африки та Азії.

На євразійському просторі за кількістю курців та смертей від тютюну впевнено лідирує Росія. При цьому Росія – одна з небагатьох країн, в якій кількість курців зростає, а не скорочується.

Додамо, за даними Держкомстату, в Україну за останні три роки частка курців, у віці 12 років і старше зменшилася на 3,3 процентних пункти або більш ніж на 13%.

За останні п’ять років Україна покинула клуб країн, що найбільше курять і, згідно даним звіту ВООЗ, за кількістю курців знаходиться на 24-му місці в світі, де є сусідами з Непалом, Іспанією і Сербією.

За матеріалами Корреспондент.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.