Новини економіки. 7 травня. Склалися передумови для зниження цін на нафтопродукти в Україну.

В Україні може подешевшати бензин

Якщо сьогоднішня ситуація збережеться такою як вона є, то в травні можна очікувати зниження цін на 20-30 копійок за кожною маркою нафтопродуктів. Таку думку висловив експерт ринку нафтопродуктів Сергій Куюн, коментуючи падіння цін на бензин А-95 (Євро) в більшості країн-членів Євросоюзу протягом 23-30 квітня.

“Це нормальне явище, коли наші тенденції відстають від європейських. Європейський ринок він більш чуйний, реагує більш оперативно на зміну, бо там ці ціни формуються на біржах. Тому звичайно ми слідуємо десь із запізненням в 2-3 тижні. Це викликано великим вмістом запасів на складах і тривалої за часом логістикою і так далі”, – зазначив Сергій Куюн.

“Я думаю, що якщо сьогоднішня ситуація збережеться такою як вона є, то в травні можна очікувати зниження цін на 20-30 копійок за кожною маркою нафтопродуктів. На мою думку, першим швидше за все подешевшає дизельне паливо, тому що там передумов більше. Що стосується бензину, то вже є всі чинники, які підштовхнуть вже на поточному тижні ціни вниз”, – сказав експерт.

Вартість бензину А-95 (Євро) в більшості країн-членів Євросоюзу протягом 23-30 квітня знизилася. Найбільш відчутне падіння цін на А-95 помічено в Німеччині, Швеції -2,3%, Естонії та Люксембургу -2,1%.

Подорожчання високооктану зафіксовано лише в Ірландії – на 3,8%, Угорщині – на 3,3% і Румунії – на 2,4%.

Найдорожчий А-95 продається в Італії – 1,85 євро/л, Греції – 1,83 євро/л і Нідерландах – 1,78 євро/л, а найдешевший – в Румунії та Болгарії – по 1,29 євро/л.

За матеріалами УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.