Новини економіки. 25 травня. Українці в рік платять $ 2,5 млрд за віртуальні послуги дозвільного характеру.

Складений топ-10 найбезглуздіших довідок

Як пише газета «Коментарі», ще влітку 2011-го за дорученням Президента Антимонопольний комітет підготував звіт, в якому був здійснена кількісна оцінка ринку адмінпослуг в Україні.

За даними АМКУ, тільки в центральних органах влади українцям надавали майже 800 видів послуг. У тому числі в міністерствах – 244, Держагентство – 42, різних службах – 100, інспекціях та інших госпорганам – 408.

Ще 2760 послуг громадяни отримували на місцевому рівні: послуги БТІ, медичні послуги, дозволи на підприємницьку діяльність, ветеринарні послуги, послуги в сфері будівництва, ритуальні послуги, платні послуги МВС тощо.

У 2010 році за надання всього цього масиву послуг українці віддали понад 20 млрд. грн. В цій сумі майже 1,8 млрд. грн. склали послуги центральних органів виконавчої влади та 18,5 млрд. грн. – місцевих.

З іншого боку, згідно висновків АМКУ власне адмінпослуг було надано на 5,8 млрд. грн., а так звані супутні послуги потягнули на 14,5 млрд. А в першому півріччі 2011-го за супутні послуги було заплачено 7,7 млрд., за адміністративні – 2,9 млрд. грн.

Станом на 15 травня в реєстрі адміністративних послуг значилося близько 900 платних послуг, що надаються центральними органами виконавчої влади, і близько 2 тис. – місцевими. Тобто поки їх кількість у порівнянні з 2010 роком скоротилася приблизно на 20% і говорити про «обгрунтований мінімум» не доводиться.

Топ-10 найбезглуздіших довідок:

1. Довідка про наявність українського громадянства (при наявності українського паспорта).

2. Довідка про стан карткового рахунку, яка здається в посольство (ніхто не забороняє зняти гроші відразу після надання довідки).

3. При поновленні різноманітних дозволів на госпдіяльність підприємців змушують оформлювати на себе довіреність, яка засвідчує, що вони надають собі право підпису на документах.

4. При першій видачі посвідчення водія МРЕВ вимагає надати довідку з ДАІ про відсутність штрафів за порушення ПДР.

5. Торговці зобов’язані мати “лист-пояснення про відсутність озоноруйнуючих речовин в продукції” від Міністерства екології та природних ресурсів.

6. Довідка з центру ідентифікації тварин про те, що бездомна собака стерилізована і її не потрібно відловлювати.

7. Оцінка автомобіля при зміні техпаспорта, переобладнанні.

8. Меддовідки до ВНЗ і автошколи (які завжди купуються).

9. У посольстві Росії вимагали довідку про те, що прізвище Шило пишеться по російськи через “ы”.

10. Довідка про несудимість, яка береться для отримання закордонного паспорта (бо кому яке діло).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.