Новини політики. 8 травня. Той факт, що українська влада оголосила про скасування запланованого на 11-12 травня в Ялті саміту глав держав Центральної та Східної Європи, не викликав в ЄС подиву.

За останні кілька днів від присутності на заході відмовилися багато потенційних гостей

Про це кореспонденту агентства ГолосUA заявив куратор європейських гуманітарних та правозахисних програм Алонсо Васкес.

«Це закономірно, адже за останні кілька днів від присутності на заході відмовилися його багато потенційних гостей, – констатував він. – Дивно було б вважати, що зустріч на вищому рівні пройде в «максимально вузькому колі».

Співрозмовник агентства також підкреслив, що проведення подібного самміту можливо лише після того, як Київ доведе своє прагнення гарантувати розвиток в Україні «всіх без винятку» демократичних інститутів.

Нагадаємо, що раніше про свій намір бойкотувати Ялтинський саміт офіційно висловили президенти Чехії, Словенії, Австрії, Німеччини та Італії. До них приєдналися лідери Болгарії, Хорватії, Чорногорії, Угорщини, Латвії та Естонії.

За словами західних політиків, це пов’язано з «регулярними порушеннями» діючою українською владою прав місцевої опозиції в цілому і екс-прем’єра України Юлії Тимошенко зокрема.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.