Новини здоров’я. 29 травня. Американський підліток розробив методику діагностики раку підшлункової залози на ранніх стадіях розвитку пухлинного процесу.

Ендрека був удостоєний премії Гордона Мура

Як повідомляє Boston Herald, 15-річний Джек Ендрека (Jack Andraka) став переможцем конкурсу наукових досягнень школярів Intel ISEF.

Школяр з Краунсвілля, штат Меріленд, розробив тест-смужки, аналогічні використовуваним для глюкометрів, і простий датчик. Пристрій визначає наявність білка мезотеліна, секретованого злоякісними клітинами мезотеліоми, а також аденокарцином підшлункової залози і яєчників. В якості досліджуваного матеріалу може використовуватися як кров, так і сеча.

Випробування показали, що точність діагностичної методики перевищує 90 відсотків. Новий метод виявився у сто разів чутливішим, ніж тести, що застосовуються в даний час. Крім того, тривалість і вартість діагностики злоякісних пухлин скоротилися в десятки разів.

За свою розробку Ендрека був удостоєний премії Гордона Мура, який є засновником і почесним головою ради директорів компанії Intel. В якості нагороди підліток отримав 75 ​​тисяч доларів.

В даний час американський школяр отримує патент на свою розробку. За словами Ендрека, до нього вже звернулися представники двох біотехнологічних компаній, які зацікавилися новою діагностичною методикою.

За матеріалами medportal