Новини здоров’я. 29 травня. Американський підліток розробив методику діагностики раку підшлункової залози на ранніх стадіях розвитку пухлинного процесу.

Ендрека був удостоєний премії Гордона Мура

Як повідомляє Boston Herald, 15-річний Джек Ендрека (Jack Andraka) став переможцем конкурсу наукових досягнень школярів Intel ISEF.

Школяр з Краунсвілля, штат Меріленд, розробив тест-смужки, аналогічні використовуваним для глюкометрів, і простий датчик. Пристрій визначає наявність білка мезотеліна, секретованого злоякісними клітинами мезотеліоми, а також аденокарцином підшлункової залози і яєчників. В якості досліджуваного матеріалу може використовуватися як кров, так і сеча.

Випробування показали, що точність діагностичної методики перевищує 90 відсотків. Новий метод виявився у сто разів чутливішим, ніж тести, що застосовуються в даний час. Крім того, тривалість і вартість діагностики злоякісних пухлин скоротилися в десятки разів.

За свою розробку Ендрека був удостоєний премії Гордона Мура, який є засновником і почесним головою ради директорів компанії Intel. В якості нагороди підліток отримав 75 ​​тисяч доларів.

В даний час американський школяр отримує патент на свою розробку. За словами Ендрека, до нього вже звернулися представники двох біотехнологічних компаній, які зацікавилися новою діагностичною методикою.

За матеріалами medportal

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.