Новини світу. 3 травня. Президент Франції Ніколя Саркозі і його суперник Франсуа Олланд зіткнулися віч-на-віч в єдиних теледебатах перед другим туром президентських виборів.

Олланд і Саркозі змагалися в теледебатах перед другим туром виборів президента Франції

Згідно з опитуваннями громадської думки, Олланд на 7 процентних пунктів випереджає чинного президента, інформує Русская служба ВВС.

Для Саркозі це був чи не останній шанс перехопити ініціативу перед недільним голосуванням після перемоги Олланда в першому турі виборів, що пройшов у квітні.

Разом з тим, жоден з кандидатів не продемонстрував явну перевагу над опонентом, що в кінцевому підсумку може зіграти на руку швидше Олланд.

Саркозі, який представляє правлячу партію “Союз за народний рух”, захищав свою економічну політику, підкреслюючи, що під його керівництвом у Франції не було рецесії з 2009 року.

Однак Олланд – кандидат від Соціалістичної партії – стверджував, що Франція переживає серйозну кризу і насилу підтримує навіть повільний темп економічного зростання.

Олланд заявив, що хоче допомогти нужденним, тоді як Саркозі стурбований захистом інтересів привілейованого прошарку суспільства.

“Як президент я буду виступати за справедливість, тому що ми переживаємо серйозну кризу, що особливо боляче б’є по тих, хто небагатий, хто трудиться більше за інших, за найбільш вразливим”, – підкреслив Олланд.

Кандидат від соціалістів звинуватив Саркозі в тому, що той не узяв відповідальність за економічні труднощі Франції, виправдовуючи їх світовою економічною кризою.

Звертаючись до свого опонента, Олланд сказав: “У вас все просто: ви ніколи ні в чому не винні”.

Олланд додав, що безробіття досягло рекордного рівня, а також нагадав про зниження кредитного рейтингу Франції.

Саркозі відповів, що Франція справляється з кризою краще за інші європейські країни.

“Яка з країн не знала рецесії з 2009 року? Це Франція”, – заявив Саркозі.

У свою чергу, чинний президент звинуватив Олланд в тому, що той виступає тільки від імені профспілок, а не всієї Франції.

“Завжди добре говорити про об’єднання народу, але це треба робити на практиці”, – додав президент.

Дебати транслювалися в прямому ефірі кількома телеканалами протягом майже трьох годин, вийшовши за рамки виділеного для них часу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.