Новини економіки. 2 травня. Український сирзавод “Дубномолоко” зможе відновити постачання своєї продукції в Росію, коли усуне всі недоліки, виявлені Росспоживнаглядом в ході перевірки, решта три заводи, які також потрапили під заборону, поки не виявили бажання повернутися на російський ринок.

Інші українські сирзаводи поки не зверталися в Росспоживнагляд

Про це повідомив в середу керівник відомства , головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко.

“Ми перевірили (“Дубномолоко”) і дали зауваження. Прийнято наступне рішення – якщо вони найближчим часом представлять той план по ліквідації недоліків (сирів), про який ми говорили під час перевірки, то ми можемо дозволити постачання на тих умовах, які Росія висунула.

Вони полягають у тому, що партія, яка поставлятиметься спочатку, буде проходити перевірку, а потім даватиметься дозвіл на митниці, пропускати або не пропускати. На таких умовах вони можуть повернутися”, – сказав він.

В кінці квітня Росспоживнагляд заявив, що дозволяє відновити постачання сиру трьом українським підприємствам, на які в березні-квітні виїжджали російські експерти – ТОВ “Гадячсир”, АТ “Пирятинський сирзавод” та ПП КФ “Прометей” філії “Менський”.

Онищенко також додав, що інші українські сирзаводи поки не зверталися в Росспоживнагляд і не висловлювали зацікавленості пройти перевірки, щоб повернутися на російський ринок.

“Вони (інші три виробника) поки не заявляли себе. Ті, які заявилися, з тими ми розібралися”, – зазначив він.

Росспоживнагляд на початку лютого доручив своїм територіальним управлінням вилучати з обігу сири трьох українських виробників, які не відповідають техрегламенту РФ на молоко і молочну продукцію, оскільки містять рослинні жири замість тваринних, але на етикетці про це не повідомляється.

Пізніше список був розширений, у результаті під заборону потрапили сири семи заводів: ПП “Прометей”, АТ “Пирятинський сирзавод”, ТОВ “Гадячсир”, Баштанський і Лозівський сирзаводи, “Бель Шостка України” та Хмельницька маслосирбаза.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.