Новини економіки. 7 травня. Прийняття нової редакції Трудового кодексу України та Закону “Про зайнятість населення” без всенародного обговорення неможливе і може привести до страйків.

Профспілки вимагають обговорення Трудового кодексу (фото ТСН)

З таким зверненням до Кабміну виступили представники НФПУНаціональної конфедерації вільних профспілок УкраїниКонфедерації вільних профспілокФедерації представників малого та середнього підприємництва України, ряду громадських організацій.

“Ми усвідомлюємо, що положення Трудового кодексу та закону про зайнятість стосуються всіх громадян працездатного віку, а це майже половина всього населення держави”, – сказав заступник голови НФПУ Григорій Кабанченко.

На його переконання, прийняття таких документів без всенародного обговорення є порушенням принципів соціального діалогу, а також відповідних нормативних документів про консультації з громадськістю.

Кабанченко відзначив, що відсутність діалогу при прийнятті згаданих документів неминуче призведе до протистояння між владою та працівниками.

“Якщо уряд не прийме рішення про відкрите обговорення і не врахує вимог профспілок, профспілки будуть змушені вдатися до засобів, що передбачені Конституцією України та міжнародними нормами. Аж до страйків“, – запевнив Кабанченко.

За матеріалами Левый Берег

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.