Новини здоров’я. 30 травня. Американські вчені помітили: чим більше громадян країни страждає від надмірної ваги – тим частіше вони скаржаться на сечокам’яну хворобу.

Ожиріння відіграє велику роль у формуванні каменів

Камені в нирках стали більш поширеною проблемою, ніж хвороби серця, інсульти і діабет.

Якщо в 1994 році 1 з 20 американців скаржився на камені в нирках, то сьогодні ця цифра подвоїлася. Вчені з університету Каліфорнії впевнені, що це пов’язано з епідемією ожиріння, яка спостерігається в багатьох розвинених країнах.

Нирковий камінь формується з кристалів розчинених у сечі речовин з причин, які досі є загадкою для вчених. Відомо, що такі фактори, як спадковість, харчування і спосіб життя підвищують ризик розвитку сечокам’яної хвороби.

Також, за статистикою наявність діабету, ожиріння і подагри частіше зустрічається у людей з каменями в нирках. Зазвичай про наявність каменів у нирках сигналізує сильний біль. У 50% людей, у яких виявили один камінь, утворюються інші камені.

«Ожиріння відіграє велику роль у формуванні каменів. Люди, які відрізняються зайвою вагою, їдять більше солоної їжі і тваринного білка, що робить їх більш схильними до цієї проблеми», – зазначили вчені.

На даний момент лікування сечокам’яної хвороби залежить від розміру і локалізації каменів. Камені можна видалити хірургічним шляхом або за допомогою ударних хвиль. Для профілактики сечокам’яної хвороби слід відмовитися від солоної їжі і великої кількості м’яса, а також пити більше води.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.