Новини світу. 2 травня. Депутати Державних зборів Угорщини підтримали кандидатуру Яноша Адера на пост президента країни.

Президентом Угорщини обрали Яноша Адера

Для перемоги йому цілком вистачило підтримки, наданої депутатами правлячої коаліції в складі партії ФІДЕСУгорський громадянський союз та Християнсько-демократичної народної партії.

В ході прямого і таємного голосування за кандидатуру Адера, запропоновану лідером правлячої коаліції прем’єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном, висловилися 262 з 386 депутатів угорського парламенту. Це – більш ніж дві третини голосів, які необхідно було набрати переможцю, щоб не доводити справу до другого туру.

Тим самим демарш опозиції жодним чином не вплинув на легітимність і результат виборів. Парламентські фракції лівої опозиції в особі Угорської соціалістичної партії і партії “зелених” під назвою “Політика може бути іншою” бойкотували голосування, а представники правої опозиційної партії “За кращу Угорщину” проголосували “проти”.

Згідно конституції Угорщини новий глава держави вступає на посаду і приступає до виконання своїх обов’язків на восьмий день після обрання на цей пост. В даному випадку це відбудеться 10 травня. Крім того, Адер має в своєму розпорядженні має 60 днів, щоб скласти з себе повноваження депутата Європарламенту.

Колишній президент Угорщини Паль Шмітт був змушений піти у відставку місяць тому в результаті скандалу, що виник у зв’язку з тим, що він був викритий в плагіаті при написанні своєї наукової дисертації в 1992 році.

За материалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.