Новини світу. 9 травня. Португалія вивела боротьбу з дефіцитом бюджету на новий рівень: влада країни прийняла рішення про скасування чотирьох з 14 існуючих в країні святкових днів.

У Португалії відміняють свята для боротьби з кризою

Два вихідних дні присвячені релігійним святам, ще два – світським. Починаючи з 2013 року ці дні стануть робочими – як мінімум, протягом п’яти найближчих років.

Рішення про скасування вихідних днів в дні релігійних свят було заздалегідь узгоджено з Ватиканом: Католицька церква порадила, які саме свята можна зробити робочими.

Португальська влада сподівається, що зменшення кількості вихідних днів поліпшить конкурентоспроможність країни і дасть поштовх економічному зростанню.

У числі скасованих святкових днів: 1 листопада – День всіх святих; Корпус Крісті, або Свято тіла і крові Христових, що відзначається на 60 день після Великодня, 5 жовтня – річниця утворення Португальської республіки в 1910 році; 1 грудня – річниця визволення Португалії від іспанського панування в 1640 році.

Раніше в рамках боротьби з дефіцитом бюджету та фінансовою кризою португальська влада вже скоротила зарплати бюджетникам і збільшила податки.

Для вирішення своїх фінансових проблем в минулому році Лісабон погодив умови отримання фінансової допомоги від Євросоюзу, Європейського центробанку і Міжнародного валютного фонду (МВФ).

За матеріалами Русская служба BBC

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.