Новини культури. 11 травня. Портрет “короля рок-н-ролу” Елвіса Преслі, виконаний не менш культовим для мистецтва Енді Уорхолом проданий на торгах аукціонного будинку “Сотбіс” за 37 млн ​​доларів 10 травня.

Картину "Подвійний Елвіс" продано за 37 млн доларів

На портреті, який отримав назву “Подвійний Елвіс” (1963), музикант зображений у повний зріст в образі ковбоя, що стріляє “від стегна”. Висококонтрастне зображення нанесено на срібний фон, що робить композицію ще більш оригінальною. Інша “родзинка” полягає в тому, що силует Елвіса продубльований в стороні від основного зображення в прозорих тонах. Як результат, створюється ефект роздвоєння зображення – звідси і походить назва картини.

Преслі був для Уорхола живим втіленням слави. У загальному підсумку художник присвятив легендарному музиканту 22 роботи, дев’ять з яких прикрашають музеї, а інші знаходяться в приватних колекціях. В останній раз одна з них виставлялися на торги в 1995 році.

Енді Уорхол (1928-1987) – культова фігура в історії поп-арт-руху. У 1962 році він створює свої популярні картини “Зелені пляшки “Кока-коли” і “Банки супу “Кемпбелл”, після чого починає активно співпрацювати як фотограф і художник із “зірками”, серед яких були, зокрема, Мерілін Монро і Елвіс Преслі.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.