Новини світу. 19 травня. Понад 15 тис людей зібрала сьогодні демонстрація у Франкфурті-на-Майні, учасники якої протестують “проти капіталізму, банків і політики економії Євросоюзу”.

Понад 15 тисяч людей зібралося на мітинг у Франкфурті-на-Майні

Для охорони громадського порядку в центр міста стягнуті близько п’яти тисяч поліцейських.

Поки маніфестація проходить мирно, повідомили правоохоронці. Однак число демонстрантів, які приїхали в місто з усіх кінців ФРН, продовжує зростати. Організатори протестної ходи – ряд німецьких об’єднань лівого спектру, політичних партій та профспілок – пообіцяли, що в ній візьмуть участь в цілому не менше 40 тис чоловік.

“Поки приплив демонстрантів не припиняється”, – констатував представник поліції.

За його словами, на автомагістралях навколо Франкфурта-на-Майні виникли “значні проблеми з дорожнім рухом”. Правоохоронці були змушені розгорнути на дорогах пункти контролю.

“Ми повинні рахуватися з тим, що в ряди демонстрантів намагаються проникнути особи, схильні до застосування насильства”, – пояснив представник поліції.

Тому, за його словами, перевірці піддаються насамперед автобуси, що прямують у Франкфурт-на-Майні. Такий контроль вже дозволив ідентифікувати і не пропустити в місто відомих поліції потенційних порушників спокою.

У демонстрації беруть участь також делегації ряду організацій лівих сил з Греції, Іспанії та Португалії. Можливо тому промови виступаючих на передувала хід мітингу перекладалися на англійську.

Оратори піддали критиці політику ЄС в умовах нинішньої фінансової кризи. Такий курс привів до того, що держави, подібні Греції, змушені рахуватися з “нелюдськими заходами економії” і “утиском їх суверенітету”, підкреслювали виступаючі.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.