Новини економіки. 7 травня. Дебати про бойкот “Євро-2012” через політичну ситуацію в Україні відлякують від країни іноземних інвесторів.

Політичні новини з України відлякують інвесторів

Про це свідчить актуальне дослідження Австрійського контрольного банку.

Показники ділового клімату в Україні, згідно з актуальними даними індексу Австрійського кредитного банку (АКБ), впали до найнижчого за останній рік рівня. Як засвідчило опитування, проведене серед міжнародних компаній з австрійською пропискою, за останній квартал суттєво скоротилися також очікування щодо позитивної динаміки бізнесу та плани щодо додаткових інвестицій в Україні.

“Якщо говорити про економічне зростання, то воно у рази уповільнилося порівняно з відповідним періодом минулого року. Але до непростої економічної ситуації додається й інша складова, яка негативно впливає на настрої інвесторів, – це іміджева катастрофа для України, пов’язана з політичними переслідуваннями, зокрема з ув’язненням Юлії Тимошенко”, – зазначила представник АКБ Анжель Айкгофф.

За її словами, ув’язнення Тимошенко та ряду її соратників є в очах інвесторів лише зайвим промовистим свідченням проблем з дотриманням в Україні принципів правової держави.

“Інвестувати в країну – це означає довіряти країні. Відповідність принципам правової держави – це основа довіри”, – наголошує речниця Австрійського контрольного банку.

Ще одним негативним сигналом, за словами Анжель Айкгофф, стало відкладення на невизначену перспективу підписання Угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі між Україною та ЄС.

“Наближення України до ЄС і, відповідно, наближення правових стандартів, відкладається на невизначений термін. Це не додає оптимізму інвесторам”, – констатує Айкгофф.

Попри негативні тенденції, діловий клімат в Україні перебуває на середньому рівні по регіону Центральної і Східної Європи. Потенціал української економіки інвестори продовжують оцінювати позитивно.

“На майбутнє з Україною пов’язані чималі сподівання. Стане в нагоді для інвестування в українську економіку і покращена інфраструктура, яка з’явилася в зв’язку з підготовкою до Євро-2012. Ситуація може покращитися, якщо українська влада виконає низку домашніх завдань”, – вважає Анжель Айкгофф.

Перш за все, переконана представниця АКБ, має відбутися нормалізація політичної ситуації.

Найбільш сприятливим для іноземних інвесторів, як свідчить індекс Австрійського контрольного банку, є діловий клімат у таких країнах, як Польща, Росія і Чехія. Труднощі у розвитку бізнесу нині переживають інвестори у таких країнах, як Словенія і Болгарія. Найгірша ситуація спостерігається в Угорщині: це єдина країна регіону з негативним показником ділового клімату – інвесторів, які негативно оцінюють перспективи ведення бізнесу в цій країні, більше ніж тих, хто позитивно дивиться у майбутнє. Експерти пояснюють це як скрутним фінансовим становищем Угорщини, так і непередбачуваною політикою уряду Віктора Орбана, який нині перебуває у конфронтації з Брюсселем.

За матеріалами Deutsche Welle

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.