Новини здоров’я. 19 травня. З’явилися нові докази того, що побутові хімікати можуть викликати зниження запліднюючої здатності чоловічого сімені.

Побутова хімія загрожує чоловікам безпліддям

Вчені, що представляють Університети Глазго, Единбургу, Абердіна, Інститут Джеймса Хаттона та Французький національний інститут сільгоспдосліджень, звернули свою увагу на сім’янники баранів, які постійно перебували під дією типових для середньостатистичної людини по спектру і концентрації побутових хімікатів, впливу яких ми піддаємося з зачаття і до статевого дозрівання. За словами дослідників, вони були надзвичайно здивовані, виявивши у 42% тварин різні відхилення, здатні приводити до безпліддя. Причому виявлені зміни, по-перше, не були однаковими для всіх постраждалих особин, а по-друге, не помічалися при проведенні будь-яких непрямих тестів, включаючи тест рівня чоловічого гормону в крові.

Тепер вчених переймає питання, чому вплив цих “повсякденних” хімікатів настільки негативно позначається на одних і не відображається на інших індивідах. Крім того, хотілося б підкреслити і висновок, зроблений авторами дослідження: незважаючи на те, що концентрація кожного окремо хімікату в довкіллі може бути гранично низькою, навряд чи можна з упевненістю передбачити всі ті наслідки для здоров’я, до яких може привести постійний кумулятивний вплив складної суміші таких речовин.

За матеріалами UkrLife

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.