Новини здоров’я. 14 травня. Зайва вага в області талії – не тільки негарно, але й небезпечно для життя, попереджають учені із США.

Відношення об'єму талії до об'єму стегон впливає на ризик передчасної смерті

Люди з «пивним» животом частіше помирають від проблем з серцем.

Відомо, що товсті люди входять до групи підвищеного ризику розвитку проблем з серцево-судинною системою і смерті від них. Як показало нове дослідження, зайва вага в області живота небезпечніше для життя і здоров’я, ніж високий індекс маси тіла.

У ході дослідження вчені розглядали інформацію про 15 000 чоловік у віці близько 54 років. За 13 років більше 300 з них померли в результаті проблем із серцем. Після того, як були враховані такі фактори ризику, як вік, стать, расова приналежність, рівень освіти, наявність шкідливих звичок і спадковість, виявилося, що не тільки вага, але і відношення об’єму талії до об’єму стегон впливає на ризик передчасної смерті.

«Ми очікували, що на ризик смерті від проблем з серцем впливають всі проблеми, наприклад, діабет, гіпертонія, підвищений рівень холестерину тощо, однак, коли ми виключили їх з аналізу, виявилося, що головним фактором ризику є жир в області живота», – розповіли дослідники з університету Міннесоти.

Поки що вчені не можуть пояснити, чому люди з фігурою у формі яблука частіше помирають від проблем з серцем. За однією з версій, абдомінальний жир підвищує рівень речовин, що викликають запальні процеси, що вже давно пов’язують з серцево-судинними захворюваннями.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.