Новини світу. 15 травня. Після вступу Хорватії до Європейського союзу в 2013 році, двері ЄС будуть зачинені для нових членів на тривалий період часу.

У 2013 році Хорватія стане 28-м членом Європейського союзу

Про це 14 травня заявив в хорватському місті Спліт маршал Сенату Польщі Богдан Борусевич.

За його словами, “Хорватія входить в Євросоюз в останній момент”, після чого буде тривала пауза в розширенні ЄС, що пов’язане з існуючою несприятливою ​​економічною кон’юнктурою. При цьому Польща активно підтримує приєднання в спілку нових держав південно-східної Європи, зазначив Борусевич, який приймає в Хорватії участь у конференції “Регіональний розвиток і фонди ЄС – польський досвід”.

Хорватська віце-прем’єр Бранко Грчіч повідомив учасникам зустрічі, що вже в другій половині 2013 року Хорватія очікує отримати на цілі розвитку 450 млн євро з фондів ЄС, а в 2014 – 1,08 млрд євро.

“Це величезна сума і країні необхідно підготуватися до її освоєння”, – зазначив Грчіч.

Міністр регіонального розвитку Польщі Ельжбета Беньковська, в свою чергу, порадила хорватському уряду максимально ефективно витрачати кошти, які виділяються Євросоюзом. За її словами, яскравим зразком нераціонального освоєння фондів ЄС є Греція, приклад якої показує, до чого це може довести.

Помічник міністра закордонних справ Хорватії Хрвойе Марушіч зазначив, що вступ країни в Євросоюз надасть їй нові можливості, в першу чергу, економічного розвитку.

“І після приєднання до ЄС Хорватія продовжить допомагати іншим країнам регіону в їхньому прагненні до євроінтеграції, і тим самим зробить внесок у зміцнення стабільності в південно-східній Європі”, – підкреслив він.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.