Новини України. 23 травня. Минуло лише два тижні після кричущого випадку на Донеччині.

швидка допомога
Виклик хлопців приймала фельдшер вищої категорії із 38-річним стажем роботи

Там поранений семирічний хлопчик мало не загинув, бо на “швидкій” не приймали виклик від дитини.

І знову “швидка” проігнорувала дитячий дзвінок. Тепер схожа історія сталася у Криму. Медики відмовилися їхати за викликом підлітків. Насправді, допомога лікарів була вкрай необхідною.

13-річний хлопець кермом велосипеда пробив собі живіт. Троє друзів стрибали на велосипеді через каміння у сквері. Тринадцятирічний Максим втратив рівновагу.

“В бордюр переднім колесом ткнувся і полетів ось так от, і собі пробив живіт”, – розповідає товариш Максима Рафаель Руфуллаєв.

“У нього почало вилазить щось з живота, ми злякалися, я відразу почав телефонувати в швидку допомогу. Мені відповіли: “Дорослі є?” Я сказав, що нема. Жінка взяла і не прийняла мій виклик, і скинула трубку”, – додає інший товариш Максима Микита Стогній.

Налякані хлопці взяли Максима під руки і повели його в найближчу лікарню. Усю дорогу Максим мало не в руці ніс свої нутрощі.

“Мені було смішно, що я тримаю їх, але потім, коли я підходив до лікарні, усвідомлював, що це реальна рана, що це серйозно, і ставало страшно вже”, – розповів сам потерпілий Максим Пєшков.

Лікарі діагностували в Максима пошкодження тонкої та товстої кишок. Хлопця негайно прооперували – видалили частину сальника.

З’ясувалося, що виклик хлопців приймала фельдшер вищої категорії із 38-річним стажем роботи у швидкій допомозі. “Вона могла поставити хоча б навідні питання, тобто, вона могла запитати прізвище, ім’я дитини. Якщо підозрювала хибний виклик, передати цей виклик в МНС або в міліцію. Покласти трубку і списати це на хибний виклик, напевно, неприпустимо”, – переконана мама Максима.

У відділенні “швидкої” підтверджують, що фельдшер порушила інструкцію. Вона мала поставити підлітку низку запитань. А якщо і відмовити у приїзді бригади “швидкої”, то письмово. Припускають, що жінка недооцінила виклик, оскільки діти часто так жартують.

Максима вчора виписали з лікарні. Але ставити крапки в історії не планує мати потерпілого. Вона подала скаргу на дії “швидкої” до прокуратури. Власну перевірку розпочала й адміністрація лікарні. Якщо факти підтвердяться, фельдшера обіцяють покарати звільненням.

За матеріалами ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.