Новини технологій. 29 травня. Аукціон Sotheby’s у червні виставить на торги раритетний персональний комп’ютер Apple-1 – перший продукт компанії Apple.

Стів Возняк і Стів Джобс з платою комп'ютера Apple-1

Apple-1, розроблений Стівом Возняком, одним із співзасновників Apple, поступив в продаж в 1976 році за ціною в $ 666,66.

На відміну від інших аматорських комп’ютерів свого часу, які продавалися у вигляді набору для збирання, Apple-1 був повністю змонтований на платі, яка містить близько 30 мікросхем. Тим не менш, щоб ПК запрацював, користувачі повинні були додати корпус, джерело живлення, клавіатуру і монітор.

Apple-1 оснащувався процесором MOS 6502 з частотою 1 МГц і 4 кб оперативної пам’яті з можливістю розширення до 48 кб. Всього було вироблено близько двохсот екземплярів Apple-1, з яких до наших днів у тому чи іншому вигляді дожили приблизно 50.

Повідомляється, що 15 червня з молотка піде один з шести збережених в робочому стані Apple-1: ціна плати з процесором, як очікується, складе від $ 120 до $ 180 тис.

Крім того, аукціонний дім Sotheby’s виставить на торги службову записку Стіва Джобса, написану під час його роботи в компанії Atari в 1974 році. Документ із чотирьох аркушів, на думку організаторів торгів, буде куплений за $ 10-15 тис.

Нагадаємо, що в 2010 році на аукціоні Christie’s вже був проданий один з Apple-1: італійський бізнесмен і колекціонер Марко Богліоне, який зробив покупку по телефону, віддав за раритет $ 213 тис.

За матеріалами Компьюлента

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.