Новини науки. 25 травня. Люди вперше почали грати на музичних інструментах понад 40 тис років тому, встановили британські вчені.

Кістки мають характерні отвори, що вказують на те, що це були музичні інструменти

Дослідники з Оксфордського університету зуміли визначити час виготовлення примітивних сопілочок, які були знайдені на півдні Німеччини.

Таким чином, ця країна є не тільки батьківщиною Баха і Бетховена, а й “батьківщиною музики“. Результати дослідження були опубліковані в міжнародному журналі Journal of Human Evolution.

Вчені з Оксфорда, використовуючи передові технології історичної датування, з’ясували вік кісток тварин, знайдених на місці стоянок древньої людини в печері Гайссенклестерле. Вона розташована в гірському хребті Швабський Альб на півдні Німеччини, в районі верхньої течії річки Дунай. Жителі цієї печери відносилися до оріньякської культури, яка існувала в Європі і південно-західної Азії між 33 і 45 тисячами років тому.

В ході розкопок стоянок древніх людей у ​​печері Гайссенклестерле поряд з кістками тварин, знаряддями праці і предметами стародавнього мистецтва були знайдені кілька примітивних сопілочок. Зроблені з порожнистих кісток, вони мають характерні отвори, явно вказують на те, що це були музичні інструменти.

Раніше вчені не могли точно датувати фрагменти кісток, знайдені в печері. Однак зараз нові технології дозволили фахівцям з Оксфорда встановити, що вік стоянки давніх людей становить 42-43 тис років. Таким чином, дудки з печери Гайссенклестерле виявилися самим стародавніми з усіх до сих пір знайдених музичних інструментів, заявляють вчені.

Професор Тюбінгенського університету Нік Конрад, який брав участь в розкопках, високо оцінив висновки британських вчених.

“Ці результати відповідають гіпотезі, яку ми висунули кілька років тому, – сказав професор Конрад. – Згідно з нею, річка Дунай була ключовим коридором, по якому люди і технічні інновації проникали в центральну Європу 40-45 тисяч років тому.

Гайссенклестерле – одна з декількох печер в цьому регіоні, в яких були знайдені важливі зразки індивідуальних орнаментів, фігуративного мистецтва, містичних зображень та музичних інструментів. Нове датування доводить стародавність оріньякської культури в Швабії“, – вважає вчений.

За матеріалами ИТАР-ТАСС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.