Новини політики. 28 травня. Нардеп від Партії регіонів Юрій Болдирєв пропонує вирішити питання надання російській статусу офіційної на всеукраїнському референдумі.

Болдирєв пропонує поставити питання про мови на референдум

Юрій Болдирєв вважає, що такий варіант цілком прийнятний, якщо «націоналістичні і радикально налаштовані групи заважають захисту прав російськомовних людей на законодавчому рівні».

Про це йдеться в заяві депутата, яке поширила прес-служба Партії Регіонів.

“За даними опитувань серйозних соціологічних служб (зрозуміло, тих, які не працюють на гроші опозиції), в суспільстві підтримка надання російській мові офіційного статусу, аж до введення його другою державною мовою, досить велика. У різні роки ця підтримка була від 52 до 54%”.

“Якщо взяти дані у регіональному розрізі, то в Донбасі, наприклад, ще в 1994 році проводився референдум, на якому практично 85% людей підтримали цю ідею. Тому, щоб вирішити це питання, ми могли б звернутися до такого демократичного європейського механізму, як референдум », – переконаний Юрій Болдирєв.

Як варіант, нардеп розглядає прийняття закону про референдум.

Правда, поки що Конституція не передбачає імплементації результатів народного волевиявлення. Нардеп наголошує, що референдум – механізм не відпрацьований, але якщо опоненти і надалі будуть, за словами Болдирєва, «влаштовувати істерику», то фракція і партія будуть радитися і приймати рішення, як втілити ідею референдуму в життя.

За матеріалами FaceNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.