Новини політики. 18 травня. Серед тих, хто побував у Європі, підтримка вступу України в Євросоюз чи не вдвічі вище, ніж серед тих, хто ніколи там не був.

17% українців бували в країнах, які зараз належать до ЄС, в США чи Канаді

Тільки кожному шостому українцю (17%) довелося коли-небудь бувати в країнах, які зараз належать до Євросоюзу, в США чи Канаді.

У Західному регіоні таких 26%, Центральному – 17%, Південному – 19%, Східному – 10%. Про це свідчать дані опитування фонду «Демократичні ініціативи» та Центру Разумкова.

Серед тих, кому довелось бувати в країнах ЄС, США чи Канаді, істотно більше тих, хто вважає, що Україні слід вступати в ЄС – 78% (серед тих, хто не був у цих країнах, – 45%), і бути членом НАТО – 27 % (серед тих, хто не був у цих країнах, – 13%).

Разом з тим, серед тих, хто бував у країнах Заходу, менше прихильників вступу України в Єдиний економічний простір з Росією, Білоруссю та Казахстаном (49% – за, 42% – проти, а серед тих, хто в країнах Заходу не був 56% – за, 27% – проти).

Опитування показало, що українці хотіли б одночасно вступити і в Євросоюз, і в ЄЕП, вважаючи, що одне іншому ніяк не суперечить. Так, ідею вступу до ЄС підтримують 49%, а ЄЕП – 55%, причому серед прихильників вступу в ЄС 36% одночасно виступають за вступ в ЄЕП, а серед прихильників ЄЕП 40% є прихильниками і вступу в ЄС. Динаміка громадської думки показує, що за п’ять років число прихильників вступу в ЄЕП зменшилася на 2%, а підтримка вступу в ЄС виросла на 6,5%.

За матеріалами lb.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.