Новини світу. 15 травня. Франсуа Олланд офіційно вступив на посаду президента Французької Республіки.

Франсуа Олланд офіційно став президентом Франції

Це оголосив глава Конституційної ради Жан-Луї Дебре на офіційній церемонії в Єлисейському палаці.

“За результатами виборів, що пройшли в хороших умовах, в яких взяли участь понад 80% французів, сьогодні ви стаєте сьомим президентом П’ятої республіки і 24-м президентом Французької Республіки. З цього дня, 15 травня 2012 року, на час виконання повноважень ви будете представляти Францію, республіку, цінності республіки і всіх французів “, – сказав Дебре.

Олланд був проголошений Великим магістром ордена Почесного легіону. Відповідно до сформованої традиції, президенту представили, але не наділи на нього символ влади – масивний золотий ланцюг, на одному з 16-ти ланок якого вигравірувано його ім’я.

У першій промові в якості діючого президента Олланд вшанував пам’ять і привітав своїх попередників на посаді глави держави. Він зазначив, що “Шарль де Голль віддав свій престиж на службу величі і суверенітету Франції”, “Жорж Помпіду зробив національним пріоритетом промисловий розвиток”, а “Валері Жискар д’Есте відновив модернізацію французького суспільства”.

“Пам’ять Франсуа Міттерана я особливим чином вшановую в цей момент, він стільки зробив для свобод і суспільного прогресу”, – заявив президент Франції.

Жаку Шираку він подякував за “відданість цінностям Республіки”.

Про час правління Саркозі Олланд нічого не згадав.

Ніколя Саркозі я бажаю успіхів у новому житті, що відкривається перед ним”, – сказав глава французької держави.

За матеріалами РИА НОВОСТИ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.