Новини здоров’я. 17 травня. Сидячий спосіб життя, характерний для багатьох офісних працівників, підвищує ризик утворення тромбів, попереджають експерти з Нової Зеландії.

Сидячий спосіб життя підвищує ризик утворення тромбів

Тромбоз представляє серйозну небезпеку для життя.

Ожиріння, діабет і хвороби серця давно пов’язують із сидячим способом життя, проте знерухомлення може надавати не тільки довгостроковий вплив на здоров’я людини.

Молоді професіонали, які сидять на роботі, обідають за своїм робочим столом, а потім повертаються додому, щоб просидіти весь вечір на дивані, збільшують ризик утворення тромбів вдвічі. Це ж стосується і любителів пограти в комп’ютерні ігри.

Тромбоз глибоких вен може стати проблемою будь-якої людини, яка занадто багато сидить на одному місці без руху. Опитування серед 1000 офісних працівників молодше 30 років показав, що більшість з них сидять, не встаючи по три години поспіль, три чверті обідають за робочим столом, а 80% проводять весь вечір вдома на дивані.

Після 90 хвилинного сидіння кровотік в задній частині коліна знижується на половину, і це підвищує шанси утворення тромбів в два рази. Кожна година нерухомого сидіння підвищує ризик на 10%.

Тромбоз глибоких вен – стан, при якому в венах утворюються кров’яні згустки, які перешкоджають нормальному току крові. Результатом тромбозу глибоких вен може стати хронічна венозна недостатність.

Найнебезпечнішим ускладненням тромбозу глибоких вен є тромбоемболія легеневої артерії. Шматочки тромбів, що відірвалися, направляються в легені, потрапляють в легеневу артерію і викликають її закупорку.

Порушення кровотоку в легеневій артерії призводить до розвитку гострої дихальної та серцевої недостатності і може стати причиною смерті.

За матеріалами Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.