Новини України. 13 травня. Об’єднана опозиція на форумі пообіцяла провести радикальні реформи після перемоги на парламентських виборах у жовтні і усунути від влади президента Віктора Януковича.

Об'єднана опозиція обіцяє усунути Януковича

Про це повідомила BBC Україна.

На форумі був затверджений проект програми дій під назвою “Справедлива держава, чесна влада, гідне життя”. У форумі взяло участь близько тисячі людей – представників політичних партій, що об’єдналися навколо “Батьківщини” та “Фронту змін”, а також громадські діячі, представники регіональних організацій, священники.

“Заради України ми відкинули свої амбіції: найпотужніші опозиційні партії об’єдналися в одну команду – об’єднаної опозиції – союз українських демократичних сил, який захищає національні інтереси та виступає єдиною реальною альтернативою нинішній владі”, – ідеться у документі.

Опозиція переконана, що усуне Віктора Януковича від влади, сформує у майбутньому парламенті демократичну більшість і втілить радикальні політичні та економічні реформи.

Лідер партії “Фронт змін” Арсеній Яценюк заявив, що головним завданням опозиції після виграшу на виборах має стати подолання корупції у владі. Він назвав низку радикальних кроків, які об’єднана опозиція пропонує у проекті своєї програми.

Серед цих кроків – ліквідація Конституційного суду і передача його функцій Верховному суду, проведення судової реформи, “корупційна люстрація” шляхом перевірки майна державних чиновників, продаж усіх державних резиденцій і ухвалення законів, які обмежуватимуть можливості представників влади збагачуватися.

“Ми перевіримо статки і маєтки всіх, починаючи з президента і закінчуючи керівником районної адміністрації. Їм не вдасться нічого сховати. І вони нестимуть відповідальність за те, що вони розграбували країну”, – заявив Арсеній Яценюк.

Серед планів опозиції – запровадження механізму відкликання депутатів парламенту і скасування інституту губернаторів, скасування нещодавно ухвалених Податкового та Пенсійного кодексів.

Свої пропозиції до проекту програми висловила також лідер партії “Батьківщина” Юлія Тимошенко. Під час форуму донька екс-прем’єра Євгенія зачитала її звернення до учасників.

“Я прошу об’єднану опозицію відразу після перемоги передбачити в нашій спільній платформі створення спеціального комітету за участі громадськості щодо організації повернення підприємцям їх приватної власності, яка рейдерським та адміністративно-бандитським шляхом була відібрана у середнього класу на користь нових родин за останні два роки”, – зачитала Євгенія Тимошенко.

“Слід розслідувати кожну незаконно забрану копійку із бюджетів всіх рівнів, кожне державне підприємство, кожне державне родовище корисних копалин, все, що без плати та тендерів привласнила собі правляча зграя”, – йдеться у зверненні Тимошенко.

Звернення Юрія Луценка, який перебуває у Лук’янівському СІЗО, зачитала його дружина Ірина.

“Ми об’єдналися, щоб покінчити з культом “Мурки” і лахміттям імперських міфів, щоб відродити українську культуру і повернути гордість за свою країну. Якщо ми продемонструємо нашу віру, нашу відвагу, нашу силу духу – межигірський Карфаген буде зруйновано”, – вказується у листі екс-міністра внутрішніх справ.

Хоча раніше Арсеній Яценюк та Олександр Турчинов заявляли, що 12 травня буде оголошено не лише про програму дій опозиції, а й про досягнуті домовленості стосовно партійного списку та єдиних кандидатів у мажоритарних округах, на форумі у суботу про це не йшлося.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.