Новини технологій. 2 травня. Nokia веде переговори щодо продажу своєї британської “дочки” Vertu – виробника мобільних телефонів люксового сегмента.

Nokia продає Vertu

Про це повідомляє агентство Reuters з посиланням на джерело, знайоме з планами компанії.

Nokia, що випускала недорогі мобільники, заснувала підрозділ Vertu в 1998 році, щоб завоювати “преміальний” ринок. Ціни на “статусні” телефони компанії, прикрашені сапфіровим склом, рубінами та іншими дорогоцінними металами, можуть доходити до декількох сотень тисяч євро.

Vertu є найбільшим гравцем сегмента класу “люкс”. У серію найдорожчих її телефонів входить Signature Сobra вартістю 310 000 доларів. Корпус цієї моделі, випущеної в 2006 році, вкритий двома діамантами, двома смарагдами та 439 рубінами.

За оцінкою Euromonitor, попит на наддорогі мобільники росте по 7% на рік. За прогнозом агентства, обсяг продажів люксових телефонів досягне 719 мільйонів доларів по всьому світу до 2015 року.

Про плани Nokia продати Vertu стало відомо в грудні 2011 року. Чутки посилилися минулого тижня, коли газета Financial Times повідомила про намір інвестгрупи Permira PERM.UL придбати люксовий бренд за 200 мільйонів євро. Зазначалося, що переговори з Nokia також вів фонд EQT.

Nokia, якій агентство Standard & Poor’s присвоїло “сміттєвий” рейтинг минулого тижня, може поправити своє фінансове становище, позбувшись Vertu. За I квартал цього року Nokia отримала чистий збиток у розмірі 929 мільйонів євро, а обсяг продажів компанії знизився на 29% – до 7,3 мільярда євро. Цей показник став найнижчим з 2004 року.

Більш того, минулого тижня агентство Strategy Analytics повідомило, що Nokia втратила статус найбільшого в світі виробника мобільних телефонів. Це звання, яке компанія утримувала протягом 14 років, Nokia віддала Samsung.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.