Новини України. 17 травня. Відео. Посольство Німеччини відмовило фотохудожнику Артуру Бондарю у праві відвідати власну виставку у Берліні.

Фотохудожника не пустили до Німеччини через бюрократію

Трагікомічна історія митця може бути ознакою того, що українцям в Європі не раді.

Від відмови на в’їзд до Німеччини Бондаря не врятували ні два закордонних паспорти, ні бездоганна візова історія та портфоліо професійних відзнак. Лише цьогоріч він двічі отримував шенген, має візи Канади і США.

Фотограф-документаліст, Артур Бондар виграв гран-прі на фестивалі у Торонто, грант у Нью-Йорку, нині готується до виставок у Великобританії та Італії. За місяць Артур представлятиме Україну в Берліні. Але приїхати на власну виставку через відмову у візі не зможе. Чим саме він не догодив посольству, роз’яснили розпливчасто.

“Причина – в недостатній гарантії фінансування, при тому, що я поклав гроші на рахунок для оплати будь-яких послуг, які там будуть надаватися. І фотофестиваль готовий був заплатити за проживання. А також, суперечливі цілі поїздки”, – розповів Бондар.

Цікаво, що “суперечливою” мету поїздки визнали навіть попри персональне запрошення організаторів фестивалю. ТСН попросила посольство Німеччини пояснити причину відмови, але дипломати запит проігнорували.

Проте, за словами експерта, за рік кількість відмов для українців зменшилася. Із 10% до приблизно 3-х. А за кількістю виданих віз Україна торік стала другою у світі – після Росії. Натомість “зачіпки” найчастіше вишукують посольства Італії та Іспанії. Особливо не люблять пускати неодружених дівчат і хлопців до 30-ти років, фрілансерів та родичів емігрантів. До перших двох категорій, імовірно і потрапив фотограф Артур Бондар. До посольства Німеччини Артур подав апеляцію. Втім, за тиждень відповіді ще не отримав.

ВІДЕО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.