Новини політики. 23 травня. Жоден депутат провладної більшості не віддав свій голос за проект закону Арсенія Яценюка, який відновлює соціальну справедливість, зокрема, дозволяє збільшити зарплати та пенсії 17 мільйонам українців.

Проект закону передбачає осучаснення пенсій - Яценюк

Проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо збільшення соціальних виплат та заробітних плат)» (№10214), наголосив Арсеній Яценюк, передбачає системні зміни в соціальній сфері, насамперед у пенсійному забезпеченні.

«Осучаснення пенсій останній раз відбувалось чотири роки тому за середньою заробітною платою 2006 року. Сьогодні пенсії розраховуються з середньої заробітної плати від 900 до 1900 грн», – наголосив Арсеній Яценюк. (Станом на квітень 2012 року середня заробітна плата становить 2813 грн. – ред.).

Лідер «Фронту Змін» підкреслив, що проект закону передбачає осучаснення пенсій і їх збільшення в середньому на 334 грн для 10 млн українських пенсіонерів.

«Сьогоднішній прожитковий мінімум не відповідає жодним економічним стандартам та й, власне, стандартам виживання людини. За ці гроші можна жити перші 10 днів з того моменту, коли їх виплатили, а інших дві декади жити немає за що», – наголосив він. З огляду на це, законопроект передбачає також перерахування прожиткового мінімуму і збільшення його на 30%.

Проектом закону пропонується, окрім цього, встановлення державної допомоги малозабезпеченим сім’ям, виходячи з нового рівня прожиткового мінімуму.

Арсеній Яценюк наголосив, що спрямувати кошти на збільшення соціальних стандартів пропонується за рахунок скорочення витрат на утримання президента, уряду і Верховної Ради до рівня 2009 року.

«Видатки на владу збільшилися за останні два роки, коли при владі Партія регіонів, на 10 млрд грн», – додав він.

«Цей закон передбачає продаж 13 державних резиденцій, якими користується президент і вся його свита, загальною вартістю сотні мільйонів доларів. Закон передбачає заборону використання чартерних літаків, якими літає Партія регіонів за рахунок коштів платників податків і на кожну годину такого польоту витрачає сотні тисяч грн. Ми пропонуємо ліквідувати схему офшорних компаній, через які за останні декілька років ПР вивела сотні мільйонів гривень», – підкреслив Арсеній Яценюк.

Провладна більшість відмовилася голосувати за даний законопроект. «За» проголосували лише 59 депутатів.

Проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо збільшення соціальних виплат та заробітних плат)» (№10214) від 16 березня 2012 року пропонує осучаснити розміри пенсій шляхом щорічного проведення перерахунків з урахуванням нового показника середньої заробітної плати, а також встановити розміри мінімальних пенсій залежно від трудового вкладу кожної людини.

Проект закону передбачає також перерахунок «військових» пенсій з урахуванням зростання грошового забезпечення діючих військових, а також встановлення державної допомоги малозабезпеченим сім’ям із огляду на встановлені прожиткові мінімуми.

Загалом закон дозволяє збільшити розміри пенсій для 13,7 млн пенсіонерів, розміри заробітних плат для 3,5 млн працівників бюджетної сфери, а також допомоги малозабезпеченим сім’ям та забезпечити справедливий перерозподіл бюджетних коштів.

NewsMarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.