Новини технологій. 22 травня. Кабінет міністрів вирішив змінити спосіб оповіщення населення про надзвичайні події і катастрофи. Крім радіоточок тепер використовуватимуть мобільні телефони.

мобільний
Тепер про надзвичайні ситуації українців повідомлятимуть через СМС

Про це стало відомо з рішення Національної комісії з питань регулювання зв’язку та інформатизації, прийнятого в минулий четвер.

Кабінет міністрів розробив зміни до своєї постанови № 192 від 1999 року, яким визначається порядок організації зв’язку про оповіщення в надзвичайних ситуаціях.

Уряд порахував, що локальні системи оповіщення, які використовує МНС, потрібно вдосконалити.

Зараз до їх складу входять абонентські радіоточки, вуличні гучномовці, електросирени, система централізованого виклику, магнітофони, магнітні стрічки із записаними текстами звернень.

НКРСІ в минулий четвер підтримала прийняття змін до старої постанови Кабміну зі своїми зауваженнями.

Зокрема було запропоновано визначити для мобільних операторів перехідний період тривалістю в один рік для підготовки мереж до нової «послуги».

«В країні з 17 млн ​​залишилися тільки близько 2 млн радіоточок, чого не достатньо для повноцінної системи оповіщення. Тому пропонується використовувати мережі операторів мобільного зв’язку», – повідомив член НКРСІ Ігор Сиротенко.

За його словами, в першу чергу мова йде про використання в системі оповіщення СМС. Оператори повинні будуть розсилати їх на безкоштовній основі.

За матеріалами proIT

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.