Новини економіки. 22 травня. У Росію надійдуть перші партії українського сиру, на які більше не діє заборона.

В найближчі дні мають розпочатися поставки - Онищенко

Контроль кожної партії вестиметься доти, поки не буде спеціалізованих акредитованих лабораторій, які стежитимуть за якістю.

У найближчі дні в Росію мають надійти перші партії українського сиру, на який більше не діє ембарго. Про це заявив керівник Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Онищенко.

«Процес пішов. В найближчі дні мають розпочатися поставки. Все залежить від української сторони», – сказав він.

Минулого тижня російська санітарна служба зняла ембарго на поставки сиру з чотирьох українських підприємств – ТОВ «Гадячсир», АТ «Пирятинський сирзавод», ПП КФ «Прометей» філії «Менський» і «Дубномолоко». Зразки партій сиру з цих заводів пройшли в Росспоживнагляді лабораторний контроль.

Онищенко заявив минулого тижня, що до цих партій є претензії по «жирокислотному складу», і вони надійдуть на ринок РФ «по нижній межі допуску».

«Контроль кожної партії. Якщо ми там не знаходимо наявність рослинних олій, інші витрати технологічного процесу, то будь ласка, везіть. Але якщо ми знайдемо, принцип один – хто не сховався, я не винен», – сказав він.

За його словами, контроль кожної партії буде вестися до тих пір, поки не буде спеціалізованих акредитованих лабораторій, які стежитимуть за якістю.

Нагадаємо, що Росія оголосила «сирну війну» на початку лютого, заборонивши імпорт сирів трьох українських виробників, а потім розширила цей список. До кінця лютого під забороною опинилася близько половини імпорту українського сиру в РФ.

Росспоживнагляд перевірив три підприємства в Україні: ТОВ «Гадячсир» (Полтавська обл.), ПП КС «Прометей» філії «Менський сир» (місто Мень, Чернігівська область) та АТ «Пирятинський сирзавод» (м. Пирятин, Полтавська область).

За підсумками перевірки ревізори знайшли «численні порушення». Однак пальмової олії, через яку і була почата «сирна війна», виявлено не було.

Росспоживнагляд офіційно дозволив поставки сиру з трьох українських заводів, які раніше проінспектували російські експерти, 20 квітня, – ТОВ «Гадячсир», АТ «Пирятинський сирзавод» та ПП КФ «Прометей» філії «Менський». «Для всіх одна умова – зразки продукції до нас на дослідження, і будемо вирішувати (поставки)» – заявив Онищенко.

За матеріалами Цензор.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.