Новини економіки. 1 травня. Новий рейтинг британських багатіїв очолив Лакшмі Міттал, якому, серед іншого, належить й металургійний комбінат “АрселорМіттал Кривий Ріг” – у минулому “Криворіжсталь” – в Україні.

Лакшмі Міттал Mittal Steel
Лакшмі Міттал - найбагатший у Великобританії

Впливове видання Sunday Tіmes опублікувало новий рейтинг британських багатіїв.

Незважаючи на рецесію, масові урізання та скорочення у британській економіці, тамтешні багатії за підсумками 2011-го року стали ще багатшими. Загалом, сукупні статки тисячі найбагатших людей Великобританії збільшилися за рік на 4,7%, сягнувши понад 414 мільярдів фунтів-стерлінгів. Це рекордний показник, який побив попередній 2008-го року.

Очолив список сталевий магнат індійського походження Лакшмі Міттал, якому, серед іншого, належить й металургійний комбінат “АрселорМіттал Кривий Ріг” – у минулому “Криворіжсталь” – в Україні. Незважаючи на те, що його капітал зменшився на 27%, зі статками у понад 12,7 мільярдів фунтів він залишається найбагатшим мешканцем Сполученого королівства.

Поступилися йому у статках двоє мультимільярдерів, що походять з пострадянського простору – уродженець Узбекистану Алішер Усманов, який теж займається металургійним бізнесом, зі статками у 12,3 мільярдів фунтів та володар футбольного клубу Chelsea, мільярдер Роман Абрамович, чий капітал експерти газети оцінили у 9,5 мільярдів фунтів.

Найбагатшим британцем, народженим у Великобританії, за версією газети, є герцог Вестмінстерський Джеральд Кавендіш Гросвенор. Він посів сьоме місце у списку з понад 7 мільярдами фунтів. У володінні герцога перебуває лондонська імперія нерухомості.

Найбагатшою жінкою в списку стала колишня “Міс Великобританія” Кірсті Бертареллі, яка разом зі своїм чоловіком, швейцарським підприємцем Ернесто, володіє статками на 7,4 мільярди фунтів стерлінгів.

Зросли й статки відомих виконавців. Останній шлюб сера Пола МакКартні з Ненсі Шевелл, спадкоємицею імперії вантажоперевезень, допоміг йому увійти до трійки найбагатших людей в британській музиці, а сукупний статок “молодят” оцінюють у 665 мільйонів фунтів стерлінгів.

А от королева Єлизавета ІІ відіграє в списку найбагатших людей Сполученого королівства лише другорядне значення. Її статок оцінюється в 310 мільйонів фунтів стерлінгів. Це дозволило їй обійняти лише 262 позицію.

Для того, щоби потрапити у список претендентам необхідно мати статки принаймні у 72 мільйони фунтів-стерлінгів. Рейтинг охоплює не лише британських підданих, але й осіб, чиє ядро фінансової і бізнесової діяльності знаходиться у Великобританії.

За матеріалами Deutsche Welle

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.