Новини економіки. 14 травня. З початку травня Національний банк України виплатив за зобов’язаннями перед Міжнародним валютним фондом близько 650 млн доларів.

Нацбанк виплатив за зобов'язаннями перед МВФ близько 650 млн доларів

Нацбанк розрахувався за зобов’язаннями перед МВФ в травні, як завжди, вчасно і в повному обсязі. Виплати проводилися 1 і 7 травня. Всього було виплачено близько 650 млн дол.”, – зазначили в НБУ.

У той же час, за даними Мінфіну України, за січень-березень-2012 сукупний борг України перед МВФ скоротився на 2,7%, або на 435 млн дол. – до 15,777 млрд. дол.

Мінфін оцінює загальний обсяг погашення та обслуговування зовнішніх боргів у 2012 році, включаючи розрахунки з МВФ, на рівні 5,2 млрд дол.: за підсумками січня-березня вже було проведено обслуговування на суму близько 1 млрд. дол.

Нагадаємо, що в кризовий час України намагається відновити з МВФ багатомільярдну програму за угодою про надання кредитів за програмою stand-by. Однак Фонд вимагає від влади виконання низки непопулярних реформ, у тому числі підвищення цін на газ для населення заради скорочення дефіциту бюджету НАК “Нафтогаз”.

Кабмін запевняє, що незабаром домовиться з РФ про зниження цін на газ, і від зростання тарифів можна буде відмовитися. Зі свого боку, МВФ зробив паузу в переговорах з Україною. Влада також вважають, що в кредиті Фонду немає гострої необхідності, але надання позики поверне інвесторів в країну. Експерти скептично оцінюють можливість отримання Україною нового траншу МВФ.

За матеріалами Корреспондент.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.