Новини світу. 23 травня. На Землі почалася магнітна буря: близько десятої ранку індекс геомагнітних збурень Kp досяг значення 5 – мінімального значення, який вважається бурею.

Швидкість сонячного вітру різко зросла за останні години

Про це свідчать дані центру прогнозу космічної погоди Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA).

“Це рекурентна буря – повторюване геомагнітне обурення, пов’язане з так званими дірками, областями на Сонці з розімкненим магнітним полем, звідки виходить потік заряджених часток з дуже високою швидкістю. Такі бурі повторюються кожен раз, коли Сонце робить один оборот, тобто раз на 26-27 днів, доти, поки корональна діра не зникне”, – пояснив доктор Сергій Богачов, співробітник лабораторії рентгенівської астрономії Сонця Фізичного інституту імені Лебедєва (ФІАН).

За його словами, попередня буря, пов’язана з цією корональної дірою, спостерігалася 26 квітня. “Зараз вона (діра) майже зруйнувалася і сповзла до екватора, але якісь контури все ще видно”, – пояснив учений.

Дані супутника ACE показують, що швидкість сонячного вітру різко зросла за останні години – саме через те, що Земля влетіла в високошвидкісний потік вітру від корональної діри.

“Обурення навряд чи будуть сильні, так як діра вже майже зруйнована, але можуть бути тривалими – до двох-трьох днів у вигляді епізодичних сплесків, оскільки корональні діри зазвичай мають досить велику протяжність. Коли Земля вийде з поля дії діри, швидкість сонячного вітру в околицях планери нормалізується – впаде до 300-400 кілометрів на секунду і обурення закінчаться”, – підсумував Богачов.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.