Новини економіки. 18 травня. Міжнародний валютний фонд не має наміру співпрацювати з тимчасовим урядом Греції. Організація припинила всі контакти з владою країни до нових парламентських виборів.

МВФ відмовився співпрацювати з тимчасовим урядом Греції

Про це заявив прес-секретар фонду Девід Хоулі.

Представник фонду не зміг назвати точну дату відновлення співпраці з Афінами.

“Ми налагодимо контакти з новим урядом, як тільки він буде сформований”, – додав Хоулі.

На грецьких парламентських виборах 6 травня ні одна партія не змогла зайняти більшість місць, що давало б право самостійно призначити міністрів. У підсумку партії були змушені почати переговори про створення коаліційного уряду, проте вони не змогли прийти до згоди, і довелося призначити дострокові вибори в парламент, які відбудуться 17 червня.

Місія МВФ в складі інших спостерігачів перевіряє, як Греція виконує умови, на яких фонд, ЄС і ЄЦБ надають країні кредити. Зокрема, в рамках другого пакету позик загальним обсягом 130 000 000 000 євро по лінії МВФ буде виділено 28 мільярдів євро.

Невдача грецьких політиків у формуванні коаліційного уряду призвела до загострення нестабільності в світовій економіці. Побоювання пояснюються позицією окремих політичних партій: зокрема, представники лівих сил в Греції можуть відмовитися від заходів суворої економії, яких вимагають кредитори взамін на фінансову підтримку.

За матеріалами Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.