Новини економіки. 28 травня. Міжнародний валютний фонд (МВФ) сумнівається в можливості утримання урядом Україна показника дефіциту бюджету на рівні 1,8% ВВП в 2012 році і пропонує владі посилити оподаткування заможних громадян.

Багатим хочуть посилити оподаткування

Про це на прес-конференції в понеділок, 28 травня, заявив глава місії МВФ в Україні Крістофер Джарвіс, підбиваючи підсумки роботи місії в Києві минулого тижня.

За його словами, Фонд рекомендує Кабінету міністрів розглянути можливість скорочення кількості податкових пільг або обмежити бюджетні витрати.

«Змінами до бюджету передбачено збільшення видатків на зарплати і пенсії, а з метою їх фінансування заплановано збільшення бюджетних надходжень. Для виконання запланованого урядом показника дефіциту бюджету в 1,8% ВВП, необхідне здійснення нових заходів», – сказав він

За словами глави місії МВФ, збільшення тарифів на газ та опалення для населення залишається важливою складовою для досягнення енергетичної незалежності України. МВФ як і раніше рекомендує істотно підвищити тарифи і і регулярно піднімати їх в майбутньому, скасувавши при цьому субсидії, але надавши натомість фінансову підтримку найбіднішим громадянам.

Джарвіс підкреслив, що такий крок буде сприяти скороченню дефіциту НАК «Нафтогаз Україна» і вивільненню ресурсів для інвестування в національне виробництво і забезпечення ефективного використання енергоресурсів.

Він також підкреслив, що українські споживачі досі оплачують лише п’яту частину вартості імпортованого газу, при цьому подібна ситуація забезпечується за рахунок всього населення країни в рівній мірі, хоча обсяги використання газу суттєво відрізняються у різних споживачів.

Щодо монетарної політики, Джарвіс зазначив, що вона повинна залишитися націленою на підтримку цінової стабільності за умов високих зовнішніх ризиків.

Разом з тим у МВФ вважають, що більша гнучкість обмінного курсу допоможе краще адаптуватися Україні до змін економічних умов і більшою мірою захистить національну економіку від зовнішніх шоків.

Щодо фінансового сектора Джарвіс зазначив, що його необхідно і надалі посилювати для відновлення кредитування та підтримки економічного зростання. За його словами, банківська система країни має достатній капітал, але необхідні подальші реформи, які, серед іншого, забезпечать скорочення обсягу непрацюючих позик.

Крім того, глава місії МВФ підкреслив важливість підтримки українським урядом довіри міжнародних і внутрішніх інвесторів до влади країни.

Джарвіс також повідомив, що фонд очікує в 2012 році річний ріст економіки (ВВП) України на рівні 3%: динаміка погіршиться під впливом скорочення попиту на зовнішньому ринку на товари українського експорту. За його словами, таке розширення дефіциту поточного рахунку очікується за умови незмінності економічної політики: активізація політики дозволить зменшити негативне сальдо.

За матеріалами ZN.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.