Новини України. 17 травня. Угода між МНС та американською компанією Hewlett Packard щодо реалізації в Україні Системи-112 – є недійсною.

МНС не змогло підготуватися до швидкого впровадження системи 112

Про це на брифінгу в МНС України повідомив голова Комітету конкурсних торгів міністерства Олег Ціцак.

За його словами, МНС усвідомлювало, що впровадження в Україні Системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером буде не простим, враховуючи юридичні, технічні особливості, а також часові рамки і масштаби проекту, якого за своїм змістом та обсягом в нашій державі за часи незалежності не було.

“Враховуючи відсутність подібних проектів в нашій державі за останні 20 років, українське законодавство та правила проведення державних закупівель виявилися недосконалими в даному напрямку. Крім того, додатково до підписаної Угоди, необхідно було укласти близько 20 додатків до неї: кошториси витрат як в цілому, так і по кожному етапу; календарний план реалізації проекту; специфікацію по кожному етапу та кожній системі і т.д.”, – сказав Ціцак.

Голова Комітету конкурсних торгів МНС додав, що в Угоді була закладена необхідність узгодити протягом 5 днів з моменту підписання та зареєструвати в Державному казначействі сам договір з усіма додатками.

“Протягом 5 днів МНС та НР зробити це не змогли. Та форма участі інтегратора в проекті, яку регламентує українське законодавство, не спрацювала би. Тому ми домовилися не продовжувати роботу за даним контрактом надалі і відмовитися від нього”, – сказав він.

Олег Ціцак нагадав, що Система-112 мала частково запрацювати у 4-х містах, що приймають Європейський футбольний чемпіонат.

“На даний момент, Система-112 у Львові, Харкові, Києві та Донецьку функціонувати не буде, але це не означає, що не працюватиме телефонний номер 112. Ми узгодили з компанією “Укртелеком” технічні можливості та та чекаємо на рішення Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації з даного питання”, – сказав Ціцак.

Дзвінки, що надходитимуть на цей номер будуть автоматично переадресонані на Службу порятунку МНС України “101”. Телефонувати громадяни України та іноземці зможуть з будь-якого куточка України і отримають необхідну екстрену допомогу в тому регіоні, де вони перебувають.

Голова Комітету конкурсних торгів МНС підкреслив, що Міністерство не відмовляється від впровадження Системи-112. І нині Міністерство готується до проведення нових тендерних процедур. В них зможуть взяти участь усі бажаючі компанії, які мають успішний досвід реалізації подібних проектів.

News Market

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.