Новини України. 10 травня. У церкві – знову зміни. Напередодні Дня Перемоги голова УПЦ МП митрополит Володимир повернув владу в церкві в свої руки.

Митрополит Київський і всієї України Володимир
Синод не скасував, а призупинив колишні рішення

У вівторок він після тривалої перерви через хворобу провів Священний Синод, який призупинив ряд рішень, прийнятих під час хвороби Блаженнішого, повідомляє Сегодня.

Митрополит готовий сам головувати на Синодах (з 23 грудня 2011 року ці функції взяв на себе митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел – він вважається прихильником зближення УПЦ і РПЦ) і керувати Київською єпархією (з 26 січня цим займався намісник Києво-Печерської Лаври Павло, а до цього єпархією по суті керував секретар митрополита Олександр Драбинко – він вважається прихильником більшої незалежності УПЦ від Москви).

Крім того, Синод ухвалив цікаве кадрове рішення: архієпископ Антоній, який досі займав пост глави Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (по суті церковне міністерство закордонних справ), став керуючим справами УПЦ. Тоді як архієпископ Митрофан, який досі керував справами церкви, навпаки очолив той самий церковний МЗС. Всі ці рішення опубліковані на офіційному сайті УПЦ.

«Формулювання досить дивне: Синод не скасував, а призупинив колишні рішення. Тобто якщо Володимир здоровий, то головує він. Якщо він у лікарні, головувати знову буде Агафангел. Але я б не сказав, що Блаженніший здоровий: він ще дуже слабкий. Так що це все дуже хитке. Що стосується Антонія: він сам попросив про переведення», – каже наше джерело в церкві.

Цікаво, що напередодні Синоду люди, близькі до УПЦ КП, поширювали чутки про те, що на Синоді «готується чергова спецоперація з нейтралізації предстоятеля митрополита Володимира». Тепер же в експертному середовищі домінує думка, що «церква, по суті, повернулася до статусу-кво – до того становища, яке існувало до хвороби митрополита», – вважає політолог Вадим Карасьов.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.