Новини України. 13 травня. Прем’єр-міністр України Микола Азаров вважає некоректним висловлювання канцлера Німеччини Анґели Меркель про те, що в Україні і Білорусі є диктатура і репресії.

Заява канцлера Німеччини некоректна, - Азаров

Про це він сказав в інтерв’ю кореспонденту Euronews Серджіо Кантоне.

Серджіо Кантоне: “Прем’єр-міністре України, вітаємо на Євроньюз. В ЄС занепокоєні ситуацією з верховенством права в Україні. Особливо про це говорять європейські лідери. Так, Анґела Меркель, німецький канцлер, порівняла Україну з диктатурою, порівняла її з Білоруссю, що Ви думаєте про це?”.

Прем’єр-міністр України Микола Азаров: “Достатньо прожити в Україні хоча б кілька днів, можна й більше, щоб переконатися: жодної диктатури в Україні не існує, немає і жодних політичних репресій. У нас абсолютно вільно працюють демократичні партії, деякі з них представлені в парламенті, інші не представлені в парламенті. У нас діє свобода висловлювань та рішень. З моєї точки зору, це було некоректне висловлювання, і воно не сприяє зміцненню відносин між Німеччиною та Україною, тим більше між Україною та Європейським Союзом“.

Серджіо Кантоне: “Вам не здається, що необхідно знайти вихід з цієї ситуації, адже через неї відносини Вашої країни з західними партнерами зайшли у глухий кут?”

Микола Азаров: “Пані Тимошенко засудили не за політичні переконання, а за виготовлення фальшивого документу, який називається “Директива уряду України”, скориставшись яким вона змусила підписати вкрай невигідний і вкрай нерівноправний газовий контракт з Росією. Наша країна змушена переплачувати майже вдвічі у порівнянні з чинними європейськими цінами”.

Серджіо Кантоне: “Тобто, Ви все одно вважаєте, що Європейський Союз робить висновки з хибної правової інформації про ситуацію в країні?”

Прем’єр-міністр України: “Я поставив просте запитання: чи є такі дії політичним рішенням чи карним злочином? І мені б дуже хотілось, щоб авторитетні європейські юристи дали мені відповідь”.

Серджіо Кантоне: “Вони вже дали відповідь, вони вважають, що це судочинство політично вмотивоване. Вони сказали, що український уряд, чинна українська влада хоче позбутися незручного опозиційного лідера Юлії Тимошенко“.

Прем’єр-міністр України: “Я ще раз підкреслюю обставини цієї справи. Я не знаю, чи володіють європейські лідери цією інформацією в повному обсязі. Ми готові таку інформацію надати. Цей факт ніхто не заперечував. Виникає питання: чи є це розслідування політично вмотивованим, чи може воно є наслідком тих величезних збитків для країни, які спричинили певні дії”.

Серджіо Кантоне: “Прем‘єр-міністре, я розумію, але чи не вважаєте Ви, що причина і в тому, що українська система судочинства не користуються довірою ані в Україні, ані за її межами?”

Микола Азаров: “Саме тому зараз ведеться велика робота пов‘язана з реконструкцією нашої системи судочинства. Набуває чинності новий кримінально-процесуальний кодекс України, який надасть дуже широкі права нашим громадянам. Саме тому ведеться величезна боротьба з корупцією, масштаби якої значно вищі, ніж були, наприклад, 2 роки тому. Саме тому йде дерегуляція, тобто уряд розуміє цю проблему і робить все можливе, щоб створити сприятливий інвестиційний клімат, і ми досягнемо цього”.

Серджіо Кантоне: “Чи плануєте Ви якось здивувати решту Європи, наприклад, дозволивши Тимошенко лікуватися закордоном?”

Микола Азаров: “Давайте не будемо випереджати події. Зараз триває курс лікування і воно має дати всі відповіді на питання про необхідність її подальшого лікування. Якщо авторитетні медичні комісії скажуть, що Тимошенко не може отримати необхідну допомогу в Україні, але це можливо в якомусь іншому закладі закордоном, тоді керівництво Україні, безперечно, підкреслюю, з гуманітарних міркувань, може розглянути це питання. Безперечно для цього необхідно буде внести зміни до нормативної бази та відповідного законодавства”.

За матеріалами Euronews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.