Новини здоров’я. 17 травня. Близько 4% дорослих людей ходять по ночах у сні.

Спадковість відіграє велику роль у ймовірності розвитку лунатизму

Багато з цих випадків пов’язані з психічними проблемами – депресіями, тривожністю і розладами особистості.

«Лунатизм є більш поширеним явищем, ніж ми вважали. Найчастіше, епізодичні випадки лунатизму не викликають ніяких серйозних проблем, і тому люди не звертаються до лікаря», – розповіли експерти з Стенфордського університету.

В ході дослідження психологи опитали 19 тисяч чоловік старше 18 років, цікавлячись їх сном, здоров’ям, прийнятими ліками і психічними проблемами.

Як виявилося, близько 30% опитаних зізналися, що мінімум один раз в житті ходили уві сні. 4% учасників опитування робили це мінімум один раз за останній рік, а дві третини з них – двічі на місяць.

Спадковість відіграє велику роль у ймовірності розвитку лунатизму. У 30% людей, які ходили уві сні мінімум один раз за останній рік, в родині також були сновиди.

Люди, які страждають від депресії або обсесивно-компульсивного розладу, скаржаться на епізоди лунатизму в 4 рази частіше за звичайних людей.

Ті, хто приймає антидепресанти або селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну ходять уві сні в 3 рази частіше за інших. Вчені досі не впевнені, що в даному випадку є причиною лунатизму: ліки від психічних розладів, чи самі розлади.

За матеріалами zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.