Новини здоров’я. 11 травня. Колегія американських експертів в галузі охорони здоров’я вперше схвалила використання лікарського препарату для профілактики зараження ВІЛ.

СНІД
Лікарі в США схвалили ліки для профілактики ВІЛ

Медики рекомендували Управлінню з контролю якості харчових продуктів і лікарських препаратів США (FDA) санкціонувати щоденний прийом ліків Truvada людьми, що входять до групи ризику з зараження ВІЛ/СНІДом.

FDA як федеральна урядова структура законодавчо не зобов’язана прислухатися до порад експертної колегії, проте зазвичай слідує її рекомендаціям.

Раніше FDA вже схвалила застосування Truvada при призначенні комплексної терапії для людей, заражених ВІЛ, і його прописують разом з антиретровірусними препаратами.

Дослідження, проведені в 2010 році, показали, що цей препарат, вироблений в Каліфорнії компанією Gilead Sciences, істотно знижував ризик захворюваності на ВІЛ серед чоловіків-гомосексуалістів, також здорових гетеросексуальних партнерів заражених людей – на 44-73%.

Експерти Ради з використання антивірусних препаратів (ADAC), що консультують FDA з питань застосування нових лікарських засобів, прийняли рішення рекомендувати прийом Truvada людям, що входять до групи найбільшого ризику, – чоловікам, які не є носіями ВІЛ і мають при цьому численні сексуальні контакти з різними партнерами чоловічої статі.

“За” проголосували 19 членів ради, “проти” висловилися троє.

Більшістю голосів також було прийнято рішення рекомендувати застосування Truvada здоровим статевим партнерам людей, які є носіями ВІЛ, а також людям, що входять в інші групи ризику і мають шанси заразитися ВІЛ через сексуальний контакт.

Засідання американського Управління по контролю якості харчових продуктів і лікарських препаратів з цього питання призначено на 15 червня.

За матеріалами Русская служба BBC

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.